За 4 доби на Курсько-Бєлгородському напряму «Птахи Мадяра» збили 33 ворожих дронів-розвідників

Зовнішні пілоти 414-ї окремої бригади безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» збили 33 ворожих дронів-розвідників на Курсько-Бєлгородському напрямку за 4 доби.

Про це повідомив командир бригади, оприлюднивши відповідне відео у своєму Telegram та YouTube каналах.

«Ворог витрачає шалені кошти на крила-розвідники, це дозволяє йому підтримувати серйозний рівень ситуативної обізнаності та отримувати масу розвіданих», – каже Мадяр.

Серед збитих безпілотників – 17 Zala 421, 14 Supercam S350 та один «Тахион».

Крім того, українські пілоти знищили рідкісний і дорогий екземпляр – «Мерлин-ВР».

«І це ми лише розгортаємо операцію», — підкреслив комбриг, додавши, що для перехоплення ворожих розвідників використовувалися дрони літакового типу.

За його словами, 100 бортів коштували 25 мільйонів гривень, тобто 250 тисяч гривень за один дрон (близько 6 тисяч доларів).

Ця неназвана модель, за словами Мадяра, поки що не перебуває на озброєнні.

Нещодавно повідомлялося, що Сили безпілотних систем перехоплюють ворожі дрони-камікадзе типу Shahed («Герань») за допомогою неназваних новітніх засобів.

У СБС деталізують, що виріб коштує близько $5000, тоді як вартість дронів-камікадзе противника складає понад $150 000.

Можна припустити, що йдеться про швидкісні дрони-перехоплювачі літакового або квадрокоптерного типу.

Застосування подібних дронів Силами безпілотних систем проти російських Shahed було показане ще на початку лютого YouTube-каналом PRESSING, однак сам дрон не продемонстрували.

Також стало відомо, що Сили оборони України почали застосовувати новий тип дронів-перехоплювачів.

Варто звернути увагу на зовнішній вигляд: він має хрестоподібне крило в кормовій частині, а ближче до носа — крило з вертикальними кермами.

Невідомий український дрон-перехоплювач в об'єктиві російського розвідувального БПЛА. Фото: БПЛА Информ

При детальному розгляді можна помітити, що горизонтальні та вертикальні керма розміщені у передній частині, у той час, як задні крила використовуються виключно для стабілізації без можливості управління.

У рух дрон приводить трилопатевий гвинт, встановлений у кормовій частині. Також можна помітити використання ізострічки для закріплення невідомих елементів, ймовірно, камери або бойової частини. Не виключається також наявність спеціального блоку наведення.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій