Удари північнокорейських балістичних ракет по Україні, випущених від кінця грудня, стали помітно точнішими порівняно з попередніми ракетними атаками цим озброєнням.
Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на два неназвані високопоставлені українські джерела.
Балістичні ракети KN-23 отримали помітне покращення у точності: більш ніж 20 північнокорейських ракет, які влучили в Україну за останні кілька тижнів мали на порядок менше відхилення від цілі.
Раніше ракети мали велике кругове відхилення від цілі в межах 1-3 кілометрів, проте останні зразки були точнішими та мали відхилення від 50 до 100 метрів.
За словами джерела, підвищення точності влучань відбулось раптово, після місяців неточних пусків. Нова оцінка ґрунтувалася на вивченні тому, що ракети, ідентифіковані за уламками як північнокорейські, влучали відносно близько до передбачуваної цілі.
Український досвід
Різке покращення якостей балістичних ракет KN-23 є результатом вивчення бойового досвіду північнокорейськими конструкторами. Не виключено, що Росія могла допомогти їм в удосконаленні конструкції.
Військовий експерт Сеульського інституту політичних досліджень Янг Ук в коментарі для Reuters повідомив, що безпекові джерела в Україні також незалежно повідомляли про вдосконалення останніх партій ракет.
«Оскільки вони виготовляють ракети та отримують відгуки від замовників – російської армії, то вони мають більше досвіду створення більш надійних ракет», – сказав він.
Джерела Сеульського інституту повідомили, що судово-медичний аналіз уламків не виявив змін у конструкції ракет, хоча це не може бути остаточним висновком через малу кількість придатних до аналізу зразків.
Покращення точності наведення ракет могло відбутись через заміну навігаційної системи на нову або ж покращення механізмів управління у польоті.
Український проєкт “Полковник ГШ“, який займається вивченням уламків ракетного озброєння, повідомляв про виявлення звичайних автомобільних підшипників SNR, NTN, NSK у конструкції рульових валів збитих KN-23.
Деякі підшипники у складі критичних для управління вузлів були виявлені у заклиненому стані або ж проржавілими, що робило їх роботу некоректною. Досвід застосування старих ракет показав, що автомобільні запчастини не витримують екстремальних температур та перевантажень ракети у 5-6 махів.
+ Немає коментарів
Додайте свій