Компанія Google оновила свої етичні принципи щодо штучного інтелекту (ШІ), вилучивши зобов’язання не застосовувати цю технологію для озброєння та спостереження.
Про це пише видання The Washington Post.
Раніше принципи компанії щодо ШІ містили розділ із переліком чотирьох сфер, у яких технологія не застосовуватиметься.
Представник Google відмовився коментувати політику компанії щодо зброї та спостереження, пославшись на блог, опублікований керівником відділу ШІ Демісом Хассабісом і старшим віцепрезидентом з питань технологій і суспільства Джеймсом Манькою.
У блозі зазначається, що Google оновлює свої принципи роботи зі штучним інтелектом, оскільки технологія стала широко доступною, а компанії з демократичних країн мають підтримувати уряди та національну безпеку.
«Зараз відбувається глобальна конкуренція за лідерство в галузі ШІ в умовах дедалі складнішого геополітичного ландшафту. Ми вважаємо, що демократичні країни повинні лідирувати в розробці ШІ, керуючись такими основними цінностями, як свобода, рівність і повага до прав людини. І ми вважаємо, що компанії, уряди та організації, які поділяють ці цінності, повинні працювати разом, щоб створити ШІ, який захищає людей, сприяє глобальному зростанню і підтримує національну безпеку», – написали вони.
The Washington Post пише, що принципи Google, які використання ШІ в інтересах національної безпеки, зробили компанію аутсайдером серед провідних розробників ШІ.
Наприкінці минулого року розробник ChatGPT, компанія OpenAI, оголосила про співпрацю з військовим виробником Anduril для розробки технологій для Пентагону.
Тим часом Anthropic, творець чат-бота Claude, уклала партнерство з оборонним підрядником Palantir, щоб забезпечити розвідувальні та оборонні відомства США доступом до Claude через Amazon Web Services.
Технологічні гіганти Microsoft і Amazon, які конкурують із Google, вже давно співпрацюють із Пентагоном.
Розвиток військового ШІ
Раніше, 23-го січня, повідомлялося, що шведська оборонна компанія SAAB отримала контракт від Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA) на розробку еталонів для оцінки штучного інтелекту.
Компанія займатиметься розробкою еталонів разом із Массачусетським технологічним інститутом (MIT) в рамках програми Autonomy Standards and Ideals with Military Operational Values (ASIMOV).
З боку SAAB у програмі братиме участь команда Saab-Skapa, яка має великий досвід у розробці автономних систем.
+ Немає коментарів
Додайте свій